KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558033

nr 1655 8033

Carl Luthander

(1879-1967), Sverige

Oljemålning, Signerad, Stockholms Stadshus. Olja på pannå, 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm

Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 4 november 2024
kl 19:55:33

4/11 18:45:58 1      Vinnande bud

Carl Luthander

Läs mer om Carl Luthander